Коли працюють віртуози

1 вересня 2016

30 березня на базі університету відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу «Кращий сомельє України 2015», який проводиться з 2002 року і збирає кращих фахівців із усіх куточків нашої країни.

Цього річ у відбірковому турі конкурсу серед 75 учасників взяли участь і наші студенти, але, звичайно, їм ще бракує того досвіду й практичних навичок, що мають досвідчені професіонали, щоб просунутися до фіналу. Адже до півфіналу конкурсу дійшли всього 13 осіб, а фіналістами стали всього троє – Олександр Лавриненко і В’ячеслав Назарчук із Києва та Богдан Павлюх зі Львова.

Вів конкурс президент Асоціації сомельє України Дмитро Сидоренко. До складу журі увійшли володарі титулу «Кращий сомельє» минулих років.

Конкурсанти змагалися у трьох основних конкурсах – подача ігристого й червоного вина гостям у ресторані; виправлення помилок у винній карті ресторану; дегустація алкогольних напоїв «всліпу» та двох додаткових.

За правилами фіналу під час виступу конкурсанта в основних конкурсах інші знаходилися за межами зали.

У першому конкурсі необхідно було протягом п’яти хвилин виконати замовлення гостей ресторану – першим подати ігристе вино, другим – червоне з дотриманням усіх правил. На виправлення винної карти також відводилося п’ять хвилин. На дегустації алкогольних напоїв «всліпу» пропонувалися 3 зразки, продегустувавши які, необхідно було за 3 хвилини визначити типаж напою, сировину, з якої він виготовлений, країну-виробника, витримку і кондицію.

У перерві між основними й додатковими конкурсами між глядачами розігрували призи від партнерів конкурсу – упаковку келихів від Riedel та практичні подарунки від ТМ Тамада.

Два додаткових конкурси – дегустація «всліпу» шести слабоалкогольних напоїв і розливання пляшки шампанського у 16 келихів порівну без права доливання – остаточно визначили переможця. Ним став Олександр Лавриненко. Друге місце посів В’ячеслав Назарчук, третє – Богдан Павлюх.

Ексклюзивний партнер конкурсу Chateau Mukhrani подарував переможцю поїздку на унікальну подію – Harvest Party, яке щорічно проходить у Chateau Mukhrani. Крім того, переможець отримав 2 квитки на концерт Ніно Катамадзе.

Усі фіналісти отримали подарунки – від «Виноробного господарства князя П.М. Трубецького» сертифікат на перебування на виноробні і вино, вино від ТМ Тамада, келихи Riedel від компанії «Форвард» тощо.

Організатори конкурсу вручили дипломи-подяки партнерам, що долучилися до проведення цього видовищного заходу: генеральному партнеру конкурсу Corporation Georgian Wine, ексклюзивному ігристому партнеру Schlumberger, ексклюзивному партнеру призового фонду Chateau Mukhrani, ТМ «Тамада», «Виноробному господарству князя П.М. Трубецького», компанії «Форвард», Fozzy Group, M. Chaputier і, звичайно, нашому університету.

Зважаючи на високий рівень організації конкурсу, Асоціація сомельє України прийняла рішення у подальшому проводити Конкурс на базі нашого університету. У рамках співпраці на наших студентів чекають майстер-класи від професіоналів-виноробів і кращих сомельє, а також дегустації від провідних виробників.